محصولات اسپتیک: راهنمای انتخاب محصولات

پاکت های تولید شده در بخش اسپتیک، محصولی خاص جهت بسته بندی مواد مایع است. اصطلاح ASEPTIC  از کلمه یونانی گرفته شده است که به معنی عدم وجود میکروارگانیسم های فاسدکننده است. شیر و لبنیات، پودینگ ها، دسرها، آب میوه و آّب سبزیجات به راحتی در این پاکت­ها قابل بسته بندی است.

پاکت­های اسپتیک خاصیت حفظ ویتامین ها و سایر ارزش های تغذیه­ای محتوای خود را دارند، در واقع طول عمر بیشتری به محصول اضافه می نمایند با افزودنی های کمتر.

این پاکت ها از محتوای داخلی خود در برابر عوامل شیمیایی و رطوبت، حرارت، میکروارگانیسم های ضعیف، و اشعه های یونیزه محافظت می نماید.

بسته بندی اسپتیک ، علاوه بر محافظت از محصول، به حفظ کیفیت آن نیز کمک می کند. و از این رو نیز ساختار و ترکیب بسته بندی اسپتیک دارای پیچیدگی بوده و بنا به نوع محصول ، بسته بندی نیز متفاوت است.

پاکت های اسپتیک از چند لایه تشکیل شده است:

کاغذ این پاکت: که ساخته شده از چوب درختان است. و جهت استحکام محصول استفاده می شود.

پلی اتیلن: که فیلمی بسیار نازک است و مانع از ورود میکروارگانیسم ها می شود.

آلومینیوم : وظیفه محافظت از محصول را در مقابل نور و عبور هوا به عهده دارد و همین امر نیز سبب ماندگاری تقریبی 6 ماه در محصولات غذایی می شود. که این امر در بخش لبنیات کاربرد گسترده تری نیز دارد. ( محافظت در برابر هوا، نور و… و هرآنچه باعث فساد محصولات شود).

ترکیب این سه عامل، امکان تولید بسته بندی با خواص بهینه و ویژگی هایی با عملکرد عالی را فراهم کرده است.

پاکت های اسپتیک تولید شده در مجموعه صنعتی پاد الوان شامل پاکت های اسلیم Slim، اسکوئر Square  ، TFA می باشد.

پاکت اسپتیک Slim

پاکت های اسپتیک پاد الوان پاک در چند دسته بندی قرار می گیرد و در کارخانه این مجموعه، واقع در شهرک صنعتی اشتهارد در حال تولید است. یکی از این پاکت­ها، پاکت اسپتیک اسلیم Slim  است که در گنجایش­های 200 میلی لیتر ، 1000 میلی لیتر و 200 میلی لیتر سه گوشTriangle  به بازار ارائه می گردد.

این پاکت، یکی از کارامدترین پاکت های اسپتیک است، که با توجه به شکل مستطیل آن به راحتی بر روی قفسه فروشگاه ها و یا یخچال خانه ها قرار می گیرد.

ما در مجموعه پاد الوان پاک، این پاکت ها را به صورت رول به تامین کنندگان مواد غذایی تحویل می دهیم. تمام این فرآیند در مجموعه پاد الوان صورت می پذیرد ، چاپ برروی رول ها، لامینه شدن آن و در نهایت بسته بندی و قرار گرفتن برروی پالت و ارسال به تامین کننده.

پاکت تریانگل یا پاکت مثلثی، یکی از انواع پاکت های اسلیم است. که کاملا انعطاف پذیر است و به دلیل اندازه مناسب و کارامد، پاکتی مناسب جهت شیر و آبمیوه برای کودکان به شمار می رود. چرا که کاملا به دلیل اندازه و فرم ظاهری با مصرف کننده ارتباط برقرار می کند. چرا که کودکان همیشه به دنبال محصولاتی خلاقانه، فانتزی و اقلام جدید هستند.

پاکت اسپتیک Square

یکی دیگر از پاکت هایی که در مجموعه صنعتی پاد الوان پاک در حال تولید است، پاکت اسکوئر Square  است. این پاکت ها، همانند دیگر پاکت های اسپتیک از چند لایه تشکیل شده است و آنچه هم اکنون ما به صورت عمده در حال تولید آن هستیم، گنجایش 1000 میلی لیتر است.

پاکت های اسپتیک TFA

هدف اصلی از طراحی و تولید پاکت های اسپتیک طرح TFA  ، کاهش هزینه، و نهایتاً تولید محصولی با بهای تمام شده پایین تر برای مشتریان می باشد. نداشتن کریز یا دایکات و نداشتن درب از دلایل هزینه پایین تر برای این محصول می باشد. پاکت TFA  کاملاً اکونومی بوده و به دلیل صرفه اقتصادی آن تولید می گردد. این محصول از پاکت های Square  و Slim  ارزان تر است اما به جهت حفاظت و نگهداری از محتوای خود همانند دیگر محصولات اسپتیک می باشد. TFA  همچون دیگر محصولات اسپتیک چند لایه بوده و از محتوای داخلی خود در برابر عوامل خارجی حفاظت می نماید.

انواع تیوب های چندلایه

تولید فیلم های چند لایه به منظور بسته بندی انواع کرم های طبی، خمیر دندان، پمادها، کرم شکلات­ها، آلوچه و… در کارخانه تولید محصولات اسپتیک امکان پذیر می باشد.

بدین منظور فیلم هایی با آنالیز ABL  شفاف، به صورت حداقل 5 لایه با استفاده از تکنیک لامیناسیون اکستروژنی تولید شده، به نحوی که از یک سو خاصیت چاپ­پذیری داشته و از سوی دیگر می تواند در مجاورت انواع پمادهای یاد شده قرار گیرد. به طوری که استحکام بین لایه های این نوع فیلم به قدری بالاست که دلامیناسیون به هیچ عنوان صورت نمی پذیرد. قابلیت شکل­پذیری و دوخت­پذیری این فیلم­های 5 لایه به گونه ای است که به راحتی تولید تیوپ­های چاپ­پذیر و مستحکمی را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

درب محصولات اسپتیک

یکی دیگر از محصولات تولیدی شرکت پاد الوان پاک، در بخش اسپتیک تولید درب های Streamcap  جهت استفاده به عنوان “درب” پاکت­های یک لیتری می باشد

Previous
Next